Propozice 2018

Pravidla soutěže

Studenecké míle je soutěž historických vozidel. Jedná se o sraz a pohodovou vyjížďku podkrkonošskými vesničkami, až do krkonošských lyžařských středisek. Každý rok se zaměřujeme na návštěvu jiného střediska. V letošním roce to bude lázeňské městečko Jánské Lázně. Při prezentaci každý řádně přihlášený účastník obdrží startovní číslo, poukaz na oběd a občerstvení, které dostane během trasy, dále pak tričko s motivem Studeneckých mílí. Po příjezdu do cíle obdrží každá posádka pamětní list o absolvování soutěže. Soutěží se v mnoha disciplínách, jako je např. cena elegance, dobový oděv, military atd. Další ocenění také udělují sponzoři závodu a především starosta obce Studenec. Pro oceněné posádky je připraveno na dvě desítky pohárů. Každý účastník jede na vlastní nebezpečí a musí se řídit platnými dopravními předpisy.


Místo konání soutěže

Česká republika, Liberecký kraj, okres Semily, Podkrkonoší,

OBEC STUDENEC – PŘÍRODNÍ AREÁL  ZA ZÁKLADNÍ ŠKOLOU

 Prostor pro veterány je rozdělen do sekcí, dle auto a moto a dle roku výroby. Motocykly jsou vždy umístěny na asfaltové ploše a automobily na trávníku.  Zázemí soutěže, prezentace, pódium, občerstvení, toalety a pártystan je v těsné blízkosti parkovací plochy s veterány.


Trasa

Studenec – Jilemnice – Jánské Lázně – Studenec

ZASTÁVKY:

Jilemniceoběd, parkování v historickém centru města a v okolí zámku

Jánské Láznězastávka na kafíčko na lázeňské kolonádě


Účast v soutěži

Zúčastnit se mohou jezdci, kteří včas podali přihlášku a jejich vozidlo je opatřeno řádnou registrační značkou a platnou pojistkou odpovědnosti vozidla. Bez těchto náležitostí nebude vozidlo připuštěno do soutěže. Soutěže se každý účastník účastní na vlastní nebezpečí a musí se řídit platnými dopravními předpisy. Vyjížďka se jede za plného provozu.

Zúčastnit se mohou pouze vozidla do roku výroby 1970. Automobily anglické výroby do r. 1980.

Pořadatel si vyhrazuje právo výběru vozidel.

Přihlášky zasílejte do 30. dubna 2018

Přihlášku naleznete na titulní straně nebo v odkazu přihláška. Vyplňte přihlašovací formulář a klikněte na „odeslat“. Po kontrole přihlašovacích údajů budete zařazeni na startovní listinu. Dodržujte prosím povolený rok výroby.


Startovné – 350,- Kč za vozidlo (platí se na místě)

V ceně startovného je zahrnuto občerstvení při prezentaci, tričko St. míle, oběd pro řidiče,  pamětní list, drobné občerstvení na trase.

Oběd pro spolujezdce lze zakoupit při prezentaci.


Časový harmonogram

08:00  – 10:00  příjezd a přejímka vozidel, prezentace (po 10. hodině se již nebude možné zaregistrovat)

09:00  – 11:00  The Grooves Jazz Band Vrchlabí (živý orchestr 30. let)

10:00 – 10:30 Letecký souboj nad Studencem (připomínka konce I. světové války)

11:00  – 11:15  rozprava

11:30  – 13:00  start soutěže (dle libovolných rozestupů)

13:00  – 17:30   Člověče nezlob se (živá hudba k poslechu)

15:00  – 17:00  příjezd do cíle

17:30  – 18:30  předání ocenění

        od 20:00  Pomílová zábava (Člověče nezlob se, Vaťák, Soumrak)

Po celý den je zajištěno tradiční občerstvení, o které se starají dobrovolní hasiči ze Studence.(klobásky z udírny, guláš, zelňačka, krkonošské sejkory…)

Bližší informace:

+420 608 622 156

studeneckemile@email.cz