Propozice 2018

Pravidla soutěže

Studenecké míle je soutěž historických vozidel. Jedná se o sraz a pohodovou vyjížďku podkrkonošskými vesničkami, až do krkonošských lyžařských středisek. Každý rok se zaměřujeme na návštěvu jiného střediska. V letošním roce to bude lázeňské městečko Jánské Lázně. Při prezentaci každý řádně přihlášený účastník obdrží startovní číslo, poukaz na oběd a občerstvení, které dostane během trasy, dále pak tričko s motivem Studeneckých mílí. Po příjezdu do cíle obdrží každá posádka pamětní list o absolvování soutěže. Soutěží se v mnoha disciplínách, jako je např. cena elegance, dobový oděv, military atd. Další ocenění také udělují sponzoři závodu a především starosta obce Studenec. Pro oceněné posádky je připraveno na dvě desítky pohárů. Každý účastník jede na vlastní nebezpečí a musí se řídit platnými dopravními předpisy.


Místo konání soutěže

Česká republika, Liberecký kraj, okres Semily, Podkrkonoší,

OBEC STUDENEC – PŘÍRODNÍ AREÁL  ZA ZÁKLADNÍ ŠKOLOU

 Prostor pro veterány je rozdělen do sekcí, dle auto a moto a dle roku výroby. Motocykly jsou vždy umístěny na asfaltové ploše a automobily na trávníku.  Zázemí soutěže, prezentace, pódium, občerstvení, toalety a pártystan je v těsné blízkosti parkovací plochy s veterány.


Trasa

Studenec – Jilemnice – Jánské Lázně – Studenec

ZASTÁVKY:

Jilemniceoběd, parkování v historickém centru města a v okolí zámku

Jánské Láznězastávka na kafíčko na lázeňské kolonádě


Účast v soutěži

Zúčastnit se mohou jezdci, kteří včas podali přihlášku a jejich vozidlo je opatřeno řádnou registrační značkou a platnou pojistkou odpovědnosti vozidla. Bez těchto náležitostí nebude vozidlo připuštěno do soutěže. Soutěže se každý účastník účastní na vlastní nebezpečí a musí se řídit platnými dopravními předpisy. Vyjížďka se jede za plného provozu.

Vzhledem k předčasnému naplnění startovní listiny jsme byli nuceni ukončit předčasně přihlašování.

Pořadatelé si vyhrazují právo výběru vozidel.

KONEC PŘIHLAŠOVÁNÍ

Přihlášku naleznete na titulní straně nebo v odkazu přihláška. Vyplňte přihlašovací formulář a klikněte na „odeslat“. Po kontrole přihlašovacích údajů budete zařazeni na startovní listinu. Dodržujte prosím povolený rok výroby.


Startovné – 350,- Kč za vozidlo (platí se na místě)

V ceně startovného je zahrnuto občerstvení při prezentaci, tričko St. míle, oběd pro řidiče,  pamětní list, drobné občerstvení na trase.

Oběd pro spolujezdce lze zakoupit při prezentaci.


Časový harmonogram

08:00  – 10:00  příjezd a přejímka vozidel, prezentace (po 10. hodině se již nebude možné zaregistrovat)

09:00  – 11:00  The Grooves Jazz Band Vrchlabí (živý orchestr 30. let)

10:00 – 10:30 Letecký souboj nad Studencem (připomínka konce I. světové války)

11:00  – 11:15  rozprava

11:30  – 13:00  start soutěže (dle libovolných rozestupů)

13:00  – 17:30   Člověče nezlob se (živá hudba k poslechu)

15:00  – 17:00  příjezd do cíle

17:30  – 18:30  předání ocenění

        od 20:00  Pomílová zábava (Člověče nezlob se, Vaťák, Soumrak)

Po celý den je zajištěno tradiční občerstvení, o které se starají dobrovolní hasiči ze Studence.(klobásky z udírny, guláš, zelňačka, krkonošské sejkory…)

Bližší informace:

+420 608 622 156

studeneckemile@email.cz